Klocki konstrukcyjne Cobi Armed Force M1A2 SEPv3 Abrams — to model klockowy odtworzony w rewelacyjnej skali 1:35 z dbałością o zachowanie maksymalnej liczby detali. Było to możliwe dzięki wykorzystaniu nowych klocków ze stale rosnącego katalogu elementów stworzonych przez Cobi.
Najnowocześniejsza wersja czołgu M1A2 SEPv3 Abrams w kolorach 1 Warszawskiej Brygady Pancernej imienia Tadeusza Kościuszki została opracowana na licencji amerykańskiego koncernu zbrojeniowego General Dynamics Land Systems. Polska zamówiła 250 czołgów tego typu, a dostawy mają potrwać do 2026 roku.
Model posiada wysokiej jakości nadruki przedstawiające charakterystyczną Rusałkę 1 Warszawskiej Brygady Pancernej, tablice rejestracyjne oraz elementy kamuflażu i wyposażenia czołgu. Maszyna ma działającą gąsienicę, otwierane włazy i dostęp do bloku silnika, który znajduje się pod włazem serwisowym. Wieżyczka i lufa maszyny są ruchome. Czołg Abrams został wzbogacony o takie dodatki jak torba blokowa, torby koszowe, amunicja i dwa karabiny maszynowe.
Zestaw zawiera rozbudowaną figurkę sierżanta 1 Warszawskiej Brygady Pancernej w kombinezonie czołgisty z charakterystyczną odznaką na berecie. Uzupełnieniem jest specjalny kolekcjonerski klocek z nadrukowanym godłem 1 Warszawskiej Brygady Pancernej. Abrams - to jeden z najlepszych czołgów na współczesnym polu bitwy. Jest produkowany od 1980 roku przez amerykańską firmę zbrojeniową General Dynamics Land Systems. Czołg jest stale modyfikowany, aby spełniać nowe standardy, co zwiększa jego wartość bojową.
Najnowszą wersją produkcyjną jest M1A2 SEPv3. Charakterystyczną cechą czołgu jest wieżyczka, która zajmuje prawie taką samą powierzchnię jak reszta czołgu. Konstrukcja Abramsa może pochwalić się wielowarstwowym pancerzem, który zapewnia wysoki poziom ochrony przed wieloma pociskami, reaktywnymi osłonami pancerza i dynamicznymi osłonami. Abrams jest wyposażony w najnowsze systemy elektroniczne i zapewnia doskonałą ochronę swojej załodze. Czołgi Abrams zostały po raz pierwszy użyte w operacjach bojowych na początku lat 90. podczas operacji Pustynna Burza. Od tego czasu samoloty Abrams brały udział w kolejnych konfliktach zbrojnych z udziałem Stanów Zjednoczonych. Są one również gorącym towarem eksportowym.