Zasilacz wyposażony jest w filtr ferrytowy oraz doskonałe zabezpieczenie przed:
- przemęczenie.
- przegrzanie.
- przeciążać.
- przeciążać.
Dzięki zastosowaniu niezawodnych, wysokiej jakości komponentów zabezpieczenie działa doskonale, w przeciwieństwie do podobnych systemów chińskich odpowiedników, które często nie spełniają żadnych norm.
W zestawie przewód zasilający, karta gwarancyjna oraz instrukcja obsługi.
Jak wybrać odpowiedni zasilacz?
Parametry zasilacza prądu stałego (DC) są zazwyczaj wypisane pod laptopem (lub innym urządzeniem) na naklejce po słowie WEJŚCIE. Dodatkowo jeżeli posiadamy zasilacz oryginalny to podobne parametry należy wskazać na obudowie starego zasilacza.
Napięcie V (wolty) zasilacza musi odpowiadać wartości wskazanej na laptopie lub na obudowie starego zasilacza, wartości przybliżone: 19 V, 19,5 V, 20 V.
Prąd A (ampery) musi być równy lub większy od wartości wskazanej na laptopie lub starym zasilaczu, parametr ten oznacza maksymalny prąd, jaki można załadować na zasilacz, wielkość obciążenia określa laptop (w zasadzie , im większy dopuszczalny prąd zasilacza, tym mniej się nagrzewa), wartości mieszczą się zwykle w przedziale od 2A do 8A (są wyjątki od tej reguły)
moc W (W) jest wynikiem pomnożenia napięcia i prąd, np. zasilacz o napięciu 20V i dopuszczalnym prądzie 3A będzie miał moc 60W (20V x 3A), ważne aby moc była równa lub większa od mocy wskazanej na laptopie.
Kształt i rozmiar widelca - ważna jest długość widelca, średnica wewnętrzna i zewnętrzna, a także to, czy widelec ma sworzeń/czop, czy nie.