Myszki gamingowe to produkty doceniane przez każdego miłośnika gier komputerowych. Produkty tego typu cechują się parametrami, które mają na celu pomóc w osiągnięciu korzystnego wyniku oraz czerpać pełną przyjemność z ulubionych tytułów. Często można je także poznać po charakterystycznym, odważnym designie, dopasowanym do innych akcesoriów gamingowych. W ofercie sklepu ROZETKA można znaleźć liczne myszy dla graczy od zaufanych producentów, z którymi każda rozgrywka będzie przebiegać w najlepszych warunkach.

Myszki gamingowe – często zadawane pytania

Dlaczego myszka gamingowa jest niezbędna dla gracza?

Choć teoretycznie dowolna mysz może sprawdzić się w grach, myszki do grania oferują wiele rozwiązań, dzięki którym są tak atrakcyjnym wyborem dla graczy. To m.in. bardzo precyzyjne sensory, zaawansowane funkcje, a często także programowalne przyciski. Wszystko to może znacznie zwiększyć szansę na zwycięstwo w rozgrywce.

Jakie najważniejsze funkcje myszek do grania są do uwzględnienia przed zakupem?

Myszka do komputera gamingowa powinna cechować się jak najmniejszym opóźnieniem sygnału, wysoką precyzją oraz możliwością dostosowania DPI do swoich preferencji lub do charakteru rozgrywki w wybranych tytułach. Wielu graczy docenia także możliwość korzystania z programowalnych przycisków, m.in. w produkcjach z gatunku RPG.

Myszki gamingowe – perfekcyjne narzędzia dla wymagających graczy

W ofercie sklepu ROZETKA znaleźć można liczne przykłady myszy dla graczy, które mogą doskonale uzupełnić gamingowy zestaw. To akcesoria o zaawansowanej funkcjonalności od zaufanych producentów – dzięki temu można liczyć na świetne wsparcie w rozgrywce oraz możliwość dostosowania działania myszki do swoich potrzeb.

Myszki dla gracza wykorzystują sensory o wysokiej rozdzielczości, co przekłada się na bardzo wysoką precyzję i płynne śledzenie ruchów. To również gwarancja dokładnego celowania, co ma ogromne znaczenie m.in. w grach FPS (first-person shooter). Co więcej, myszy dla graczy to zazwyczaj propozycje z najwyższej półki, odznaczające się bardzo dobrą ergonomią i ciekawym, dynamicznym designem.

Odkryj idealny rodzaj myszy dla gracza, dopasowany do Twoich potrzeb

Myszki do grania, podobnie jak standardowe akcesoria tego typu, można podzielić na kilka kategorii. Wybór konkretnego rozwiązania powinien zależeć zarówno od osobistych preferencji, jak i ulubionych gatunków gier. Myszy dla graczy można podzielić na:

 • przewodowe,
 • bezprzewodowe,
 • optyczne,
 • laserowe.

Myszki przewodowe vs. bezprzewodowe

Jaką mysz wybrać – przewodową czy bezprzewodową? Obydwa rozwiązania mogą być odpowiednie dla graczy, a ostateczna decyzja często zależy od preferencji lub różnic w funkcjonalności. Warto jednak zwrócić uwagę na kilka kluczowych kwestii, które będą mieć spore znaczenie przy zakupie.

 • Myszki gamingowe przewodowe są podłączane przez kabel, dzięki czemu połączenie jest bardzo stabilne, a opóźnienia transmisji danych stoją na minimalnym poziomie. Dla niektórych graczy przewód może być jednak uciążliwy – wiele zależy od układu stanowiska do grania, dostępnej przestrzeni czy wolnych portów w urządzeniu.
 • Myszki gamingowe bezprzewodowe łączą się z komputerem przez adaptery lub z wykorzystaniem technologii Bluetooth. Taki rodzaj transmisji danych wiąże się z pewnymi opóźnieniami, które będą szczególnie zauważalne w przypadku myszek Bluetooth. Aktualnie jednak producenci stosują zaawansowane technologie, które zapewniają maksymalną wydajność. Ważną kwestią, którą należy wziąć pod uwagę, wybierając myszki gamingowe bezprzewodowe, jest konieczność ładowania lub wymiany baterii po pewnym czasie.

Myszki optyczne vs. laserowe

Optyczne myszki dla gracza wykorzystują diodę LED do odczytywania ruchów. Są one dość precyzyjne, jednak muszą znajdować się na gładkiej powierzchni. Myszy laserowe są nieco droższe, ale w zamian oferują wyższą precyzję i możliwość korzystania również w bardziej wymagających warunkach. Wybór pod tym względem powinien zależeć od rodzaju powierzchni pod myszką oraz osobistych preferencji związanych z precyzją i rozdzielczością DPI.

Kluczowe cechy myszek do grania, które zwiększają wydajność

Aby myszka do komputera gamingowa mogła zapewnić odpowiednie wrażenia podczas grania, musi być przede wszystkim wydajna. Pod tym względem liczą się głównie następujące cechy:

 • jak najmniejsze opóźnienia w reakcji myszki na ruchy gracza,
 • wysoka precyzja sensora,
 • wygodny, ergonomiczny kształt, dopasowany do dłoni gracza,
 • obecność programowalnych przycisków,
 • możliwość skorzystania z dedykowanego oprogramowania, które umożliwi dopasowanie ustawień do osobistych preferencji.

Najlepsze modele myszek do gier w sklepie ROZETKA

W ofercie sklepu ROZETKA można znaleźć liczne przykłady myszy gamingowych, które sprawdzą się w wielu różnych tytułach. Wygodne funkcje sortowania sprawiają, że dostosowanie liczby przycisków, rodzaju połączenia z komputerem czy rozdzielczości czujnika nie stanowi żadnego problemu. Asortyment sklepu obejmuje propozycje od najbardziej znanych i lubianych wśród graczy producentów – to m.in. myszki gamingowe Logitech czy myszki gamingowe Razer.

Pokaż więcej