Celestron na nowo wymyśla teleskop ręczny, wprowadzając StarSense Explorer, pierwszy teleskop wykorzystujący smartfon do analizy nocnego nieba i obliczania jego pozycji w czasie rzeczywistym. StarSense Explorer jest idealny dla początkujących dzięki przyjaznemu dla użytkownika interfejsowi programu i szczegółowym samouczkom. To jak posiadanie własnego przewodnika po nocnym niebie.
Zostaw skomplikowane mapy gwiazd, mało znane aplikacje planetarne i skomputeryzowane wierzchowce. Dzięki StarSense Explorer znajdowanie obiektów nigdy nie było łatwiejsze, szybsze i dokładniejsze. Już po kilku minutach od ustawienia teleskopu będziesz mógł pewnie poruszać się po niebie. Po prostu umieść telefon w wyjątkowej stacji dokującej StarSense i uruchom aplikację StarSense Explorer. Po ustawieniu w telefonie optyki teleskopu (szybka, 2-minutowa procedura) StarSense Explorer tworzy listę aktualnie widocznych obiektów niebieskich. Dokonaj wyboru, a na ekranie pojawią się strzałki, które poprowadzą Cię podczas przesuwania teleskopu. Kiedy obiekt jest gotowy do oglądania, jabłko zmienia kolor na zielony.
Kompatybilny ze smartfonem
StarSense Explorer współpracuje z większością nowoczesnych smartfonów, w tym z iPhonem 6 i nowszymi oraz większością urządzeń z systemem Android 7.1.2 lub nowszym, wydanym od 2016 roku. Aby uzyskać pełną listę kompatybilności, kliknij tutaj.
Opatentowana technologia rozpoznawania nieba StarSense
StarSense Explorer wykorzystuje zastrzeżoną technologię i Twój smartfon, aby dokładnie określić, gdzie na nocnym niebie skierowany jest teleskop. Algorytm zagubienia w przestrzeni kosmicznej (LISA), podobny do algorytmu używanego przez satelity na orbicie do orientacji, pomaga aplikacji dopasować do wewnętrznej bazy danych wzorce gwiazd wykryte nad głową.
Chociaż inne aplikacje astronomiczne mogą twierdzić, że mogą pomóc Ci znaleźć obiekty, opierają się wyłącznie na żyroskopach i akcelerometrach w telefonie, które nie są tak dokładne jak technologia LISA. Żaden inny program nie jest w stanie dokładnie określić, kiedy cel jest widoczny w okularze.
Wysokiej jakości montaż azymutalny z możliwością sterowania w zwolnionym tempie
Ultrastabilny montaż azymutalny stanowi solidną podstawę dla StarSense Explorer DX. Przesuwne złącza i przekładniowe elementy sterujące spowolnieniem ruchu w obu osiach pomagają płynnie przesuwać teleskop i celować w cel. Kiedy ciała niebieskie wydają się dryfować po nocnym niebie, możesz podążać za nimi kilkoma obrotami pokręteł. Wszystko to jest zamontowane na statywie z możliwością regulacji na całej wysokości.
Wspaniałe widoki dzięki wysokiej jakości optyce
Wyposażony w dużą 5-calową tubę optyczną Schmidta-Cassegraina – konstrukcję optyczną Celestron sprawdzoną od ponad 50 lat – teleskop ten ma wystarczającą moc zbierania światła, aby ukazać imponujące szczegóły obiektów niebieskich, zachowując przy tym kompaktowość i lekkość. Można spodziewać się ostrych, żywych obrazów czterech księżyców galileuszowych Jowisza, jego pasm chmur i Wielkiej Czerwonej Plamy, pierścieni Saturna, trapezu w Mgławicy Oriona oraz pięknej rozproszonej gromady gwiazd Plejad.
Wszystkie granice powietrze-szkło są pokryte naszymi powłokami optycznymi StarBright XLT, które radykalnie zwiększają kontrast i transmisję światła, zapewniając jaśniejsze oglądanie głębokiej przestrzeni kosmicznej. Dzięki StarBright XLT będziesz mógł zobaczyć najdrobniejsze szczegóły podczas oglądania Księżyca i planet, a także słabych galaktyk i mgławic. Więcej informacji na temat naszych zastrzeżonych powłok StarBright XLT można znaleźć tutaj.
Idealny do lokalizacji miejskich lub z ciemnym niebem
Nawet jeśli mieszkasz w oświetlonym mieście, StarSense Explorer jest na tyle zaawansowany, że jest w stanie wykryć Jowisza, Saturna, Wenus, Mgławicę Oriona, gwiazdy podwójne i niektóre z najsłynniejszych obiektów niebieskich.
Jeśli jednak przesuniesz teleskop w jeszcze nieco ciemniejsze miejsce, będzie widocznych więcej obiektów. Dzięki temu 5-calowemu ekranowi Schmidta-Cassegraina i stosunkowo ciemnemu niebu Galaktyka Andromedy, gromada otwarta gwiazd Herkulesa i inne obiekty są łatwo dostępne.
INFORMACJA:
Konstrukcja optyczna: Schmidt-Cassegrain
Przysłona: 125 mm (5 cali)
Ogniskowa: 1250 mm (49.21 cala)
Współczynnik ogniskowej: f/10
Ogniskowa okularu 1: 25 mm (0.98 cala)
Powiększenie okularu 1: 50x
Ogniskowa okularu 2: 10 mm (0.39 cala)
Powiększenie okularu 2: 125x
Soczewka Barlowa: brak w zestawie
Szukacz: szukacz czerwonej kropki StarPointer
Przekątna gwiazdy: obraz pionowy 90° (1.25 cala)
Tuba optyczna: aluminium
Maksymalne użyteczne powiększenie: 295x
Najniższe użyteczne powiększenie: 18x
Wielkość graniczna: 13
Rozdzielczość (wg Rayleigha): 1.11 sekundy łukowej
Rozdzielczość (Dawes): 0.93 sekundy łukowej
Zdolność zbierania światła (w porównaniu do ludzkiego oka): 329x
Przeszkoda zwierciadła wtórnego: 51 mm (2.0 cala)
Niedrożność zwierciadła wtórnego według średnicy: 16.6%
Zasłonięcie lustra wtórnego według obszaru: 40%
Powłoki optyczne: StarBright XLT
Długość tuby optycznej: 330 mm (13 cali)
Średnica tubusu optycznego: 171.45 mm (6.75cal)
Masa tuby optycznej: 5 funtów (2.26 kg)
Jaskółczy ogon CG-5 Pasek jaskółczy ogon
INFORMACJE MONTAŻOWE:
Typ mocowania: ręczny azymutalny
Zakres regulacji wysokości (łącznie z mocowaniami i statywem): aluminium, maksymalna wysokość 1320.8 mm (52 cale)
Średnica nogi statywu: stal 31.75 mm (1.25 cala).
Taca na akcesoria: Tak
Waga statywu: 9.6 funta (4.35 kg)
Prędkość obrotowa: ręczna
GPS: wykorzystuje GPS telefonu
Kompatybilność z jaskółczym ogonem: CG-5
Wymagania dotyczące zasilania: Brak (zalecany PowerTank Glow, aby telefon był naładowany podczas korzystania z aplikacji)
Procedury wyrównywania: Użyj Eksploratora StarSense
Oprogramowanie: oprogramowanie StarSense Explorer, oprogramowanie SkyPortal i oprogramowanie Celestron Starry Night Basic Edition
Całkowita waga zestawu: 14.6 funta (6.62 kg)
Elementy zawarte:
Tuba optyczna
Uchwyt i statyw (wstępnie zmontowane)
Okulary 25 mm i 10 mm
Przekątna obrazu bezpośredniego
Wyszukiwarka StarPointer
Półka na akcesoria
Stacja dokująca do telefonu StarSense Explorer
Ostrzeżenie
Nigdy nie patrz bezpośrednio na Słońce gołym okiem lub przez optykę (chyba, że masz odpowiedni filtr słoneczny). Może to spowodować trwałe i nieodwracalne uszkodzenie oczu.
Nigdy nie używaj optyki do projekcji obrazu Słońca na jakąkolwiek powierzchnię. Wewnętrzne ciepło może uszkodzić optykę i wszelkie dołączone do niej akcesoria.
Nigdy nie zostawiaj swojej optyki bez nadzoru. Upewnij się, że osoba dorosła zaznajomiona z właściwymi procedurami operacyjnymi stale znajduje się w pobliżu optyki, zwłaszcza gdy w pobliżu są dzieci.