Model do składania IBG Pzl P.24B Fighter in Bulgarian Service - polski myśliwiec jednopłatowy, zaprojektowany i wyprodukowany w zakładach lotniczych PZL (Polskie Zakłady Lotnicze) w latach 30. XX wieku. Był to jeden z głównych myśliwców używanych przez Bułgarskie Siły Powietrzne do niemieckiej inwazji we wrześniu 1939 roku, która zapoczątkowała II wojnę światową.
Konstrukcja: PZL P.24B był jednopłatowym myśliwcem, zaprojektowanym przez polskiego inżyniera, Zygmunta Puławskiego. Była to ulepszona wersja poprzedniego modelu PZL P.24A.
Konfiguracja skrzydeł: samolot miał nisko osadzone skrzydła i chowane podwozie, co odróżniało go od wielu innych myśliwców tamtego okresu.
Silnik: PZL P.24B był napędzany silnikiem radialnym Bristol Mercury VIII lub IX, co zapewniało mu dobrą moc.
Uzbrojenie: główne uzbrojenie stanowiły karabiny maszynowe Vickers lub Browning kalibru 7.92 mm. Samolot mógł również przenosić lekkie bomby pod skrzydłami.
Udział w wojnie: podczas niemieckiej inwazji na Polskę we wrześniu 1939 roku PZL P.24B był jednym z głównych myśliwców polskiego Lotnictwa Wojskowego. Jednak liczba i techniczna przewaga niemieckiej Luftwaffe doprowadziły do szybkiej porażki polskich sił.
Produkcja i dalsze użytkowanie: produkcja PZL P.24 była ograniczona, a po upadku Polski w 1939 roku niektóre zdobyczne egzemplarze zostały włączone do niemieckiej Luftwaffe, a inne były używane przez Grecję podczas kampanii greckiej w latach 1940-1941.
Dziedzictwo: PZL P.24B stanowi ważny rozdział w historii polskiego lotnictwa przed II wojną światową. Jego udział w konflikcie podkreślił wyzwania, przed którymi stanęło polskie lotnictwo wobec przeważających sił niemieckich i przyczynił się do ewolucji taktyki lotniczej w tamtym okresie.