Czujnik dynamiki biegu Garmin Running Dynamics Pod
Czujnik dynamiki biegu Garmin Running Dynamics Pod częściowo zastępuje czujnik tętna HRM-RUN z akcelerometrem, zapewniając większą swobodę dla sportowców, którzy intensywnie pracują nad techniką biegu.
Obliczanie i przesyłanie przydatnych danych
- Obliczanie i przesyłanie 6 typów danych dotyczących dynamiki biegu do kompatybilnego urządzenia
- Czas pracy baterii: wymienna bateria wystarcza na okres do 1 roku (przy użyciu przez 1 godzinę dziennie)
- Automatyczne włączanie i wyłączanie
- Kompaktowe wymiary: czujnik waży zaledwie 12 gramów, więc nie odczujesz jego obecności
- Kompatybilne urządzenia łączą się z aplikacją Garmin Connect Mobile, aby automatycznie synchronizować dane i połączyć się z innymi urządzeniami
Trenuj intensywnie, biegaj swobodnie
Czujnik dynamiki biegu łatwo przymocowuje się do talii, aby mierzyć parametry biegu, potrzebne do poprawy twoich wyników. Dzięki temu czujnikowi możesz biegać bez pasa do pomiaru tętna. Po połączeniu z kompatybilnym zegarkiem wystarczy przymocować czujnik z tyłu w okolicach talii i rozpocząć bieg.
Poznaj wskaźniki swojej techniki biegu
Sprawdzaj i analizuj kluczowe wskaźniki biegu: kadencję, długość kroku, czas kontaktu z podłożem i rozkład czasu kontaktu, oscylację pionową oraz współczynnik oscylacji pionowej. Te biomechaniczne pomiary pomogą ci przeanalizować twoją technikę biegu i osiągnąć najlepsze wyniki na zawodach.
Zasada działania czujnika
Czujnik dynamiki biegu zawiera wbudowany akcelerometr, który mierzy ruchy tułowia i oblicza 6 typów danych:
- Kadencja — to liczba kroków na minutę. Pokazana jest łączna liczba kroków (lewą i prawą nogą).
- Rozkład czasu kontaktu z podłożem pokazuje procentowy rozkład czasu kontaktu lewej i prawej nogi podczas biegu. Na przykład wartość 53,2 ze strzałką w lewo lub w prawo.
- Długość kroku mierzona w metrach.
- Oscylacja pionowa to odskok podczas biegu. Parametr ten pokazuje ruchy tułowia, mierzone w centymetrach dla każdego kroku.
- Współczynnik oscylacji pionowej to stosunek wielkości oscylacji pionowej do długości kroku, wyrażony w procentach. Im niższa wartość, tym lepsza technika biegu.
- Czas kontaktu z podłożem to czas, jaki spędzasz na podłożu podczas każdego kroku. Mierzony w milisekundach.