Co zawiera Amix Probio Forte GreenDay? Omawiamy działanie szczepów bakterii
- Lactobacillus acidophilus
Jeden z najpopularniejszych szczepów bakterii, który naturalnie występuje w organizmie człowieka. Znajdziesz go w swoim przewodzie pokarmowym i jamie ustnej. Lactobacillus acidophilus, zwana również L. acidophilus, przypisuje się do pałeczek kwasu mlekowego. Jest powszechnie wytwarzana do produkcji jogurtów. Można ją spotkać w zbożach, mięsie i mleku oraz przetworach z niego wytworzonych. Bardzo dobrze czuje się w niskim środowisku kwasowym połączonym z wysoką temperaturą. Posiada zdolność do przekształcania laktozy w kwas mlekowy. Tworzy odpowiednią, zdrową mikroflorę bakteryjną jelit i pomaga w odpowiedniej syntezie niacyny, kwasu foliowego i witaminy B6.
Tym razem przedstawiciel rodziny zwanej Bifidobakteriami. Są to pałeczkowate mikroorganizmy, które naturalnie występują w przewodzie pokarmowym, jamie ustnej i pochwie. Tworzy mikroflorę jelita grubego. Ich naturalne występowanie w produktach spożywczych jest znikome. Powodem tego jest niska tolerancja bakterii na tlen. Bifidobacterium longum uczestniczy w produkcji kwasu octowego. Pomaga zachować równowagę pomiędzy bifidobakteriami a lactobacillusami. Dzięki temu wspiera prawidłową pracę jelit oraz wytwarzanie niektórych witamin i pozytywnych dla zdrowia związków. Pomaga zwalczyć nietolerancję laktozy i niektóre dolegliwości związane z nadmierną ilością drożdzy oraz bakterii a nawet przyczynia się do zwalczania depresji.
Kolejna bakteria z rodziny Lactobacillus. Początkowo uznawana za podgatunek L. casei, jednak późniejsze badania dowiodły, że L. rhamnosus to oddzielny gatunek. Jest wykorzystywany do przedłużenia przydatności do spożycia jogurtów. Naturalnie hamuje rozwój, niekorzystnych dla zdrowia, bakterii w jelicie. Suplementacja Lactobacillus rhamnosus doskonale wpływa na równowagę mikroflory bakteryjnej jelit. Jest skutecznym lekiem przeciw biegunce, poprawia wrażliwość na insulinę i pomaga w walce z nadwagą. Zmniejsza ryzyko wystąpienia atopowego zapalenia skóry i infekcji dróg oddechowych. L. rhamnosus pomaga w leczeniu IBS (zespół jelita drażliwego).
Wspomniany chwile wcześniej L. casei, to kolejna z grupy bakterii gram-dodatnich, należąca do rodziny Lactobacillus. Jest bakterią mezofliną, czyli najbardziej sprzyja jej temperatura 30-40°C. Naturalnie występuje w mleku, dojrzewających serach i kiszonej kapuście. Wytwarza kwas mlekowy poprzez homofermentacje glukozy. Jest częstym dodatkiem do żywności. Ma za zadanie wspomóc trawienie pokarmu i ograniczyć ryzyko infekcji.
Drugi ze szczepów bifidobakterii, który możesz znaleźć w Probio Forte. Występuje naturalnie w okrężnicy, gdzie bardzo skutecznie wspomaga trawienie. Podobnie jak wszystkie bifidobakterie, źle znosi środowisko bogate w tlen. Jest bardzo ważnym elementem prawidłowej mikroflory rozwijającego się dziecka. Obecność Bifidobacterium breve wykazano w mleku matki karmiącej piersią. Wytwarza kwas mlekowy i octowy, dzięki czemu skutecznie zwalcza działanie bakterii i drożdzy, które są niekorzystne dla zdrowia organizmu.
Listę bakterii zawartych w Probio Forte zamyka L. plantarum. Przedstawiciel rodziny Lactobacillus, który występuje w wielu fermentowanych produktach roślinnych i ludzkiej ślinie. Jest często wykorzystywany jako bio konserwant. Bardzo dobrze czuje się w temperaturze pomiędzy 12 a 40°C, dlatego doskonale odnajduje się w organizmie człowieka. Jest skutecznym probiotykiem, który skutecznie wytwarza kwas mlekowy i zwalcza niekorzystne dla zdrowia bakterie. Jest doskonałym dodatkiem do żywności oraz mieszanek probiotycznych.