W tym miejscu znajdziesz bogaty wybór klawiatur gamingowych - oferta obejmuje zarówno modele casualowe, jak i te dla najbardziej wymagających graczy. Doskonale rozumiemy, że jedno kliknięcie może zmienić przebieg wirtualnej rozrywki, dlatego oferujemy wyłącznie klawiatury gamingowe od zaufanych producentów!

Klawiatury gamingowe – często zadawane pytania

Czy rodzaj klawiatury może wpływać na wyniki uzyskiwane w grach?

Tak, fakt posiadania dobrej klawiatury gamingowej mechanicznej może stworzyć warunki do zyskania przewagi w grach mulitplayerowych.

Dlaczego gracze tak często decydują się na klawiatury mechaniczne?

Gracze decydują się na klawiatury mechaniczne ze względu na szybszy czas reakcji i aktywacji przycisków w stosunku dla tradycyjnych klawiatur membranowych. Powodem jest również większa trwałość takich klawiatur i dodatkowe funkcje np. dodatkowe skróty czy porty USB.

Czy klawiatura gamingowa bezprzewodowa powoduje dodatkowe opóźnienie reakcji podczas grania?

W teorii bezprzewodowe klawiatury gamingowe mogą mieć nieco większe opóźnienia ze względu na konieczność transmisji sygnału z klawiatury do adaptera. W grach, w których każda milisekunda ma znaczenie, gracze mogą preferować klasyczne przewodowe klawiatury gamingowe.

Czy klawiatury do gier mają dodatkowe klawisze?

Tak, klawiatury gamingowe mają bardzo często dodatkowe klawisze np. służące do regulacji głośności słuchawek czy mikrofonu czy kontrolą playlisty z muzyką bez konieczności wychodzenia z gry. Co więcej — często wyposażone są w klawisze, które możesz zaprogramować po swojemu, aby wykonywały określoną przez Ciebie akcję. W niektórych klawiaturach gamingowych możesz za pomocą przycisków regulować chłodzenie czy wentylacji komputera. W niektórych klawiaturach jest też możliwość kontroli czułości myszki.

Czy klawiatury gamingowe są kompatybilne ze wszystkimi systemami operacyjnymi?

Tak, klawiatury gamingowe są kompatybilne ze wszystkimi systemami operacyjnymi na komputer.

Czy mogę dostosować podświetlenie w mojej klawiaturze gamingowej?

Większość modeli klawiatur gamingowych posiada przełączniki, dzięki którym możesz kontrolować natężenie, kolor czy animację podświetlenia.

Czy klawiatury gamingowe są odporne na rozlanie płynów?

Niestety mechanizmy klawiatur gamingowych nie są odporne na zalanie płynami. Szczególnie szkodliwe dla klawiatur są napoje słodzone.

Czy klawiatury gamingowe są dobre również do codziennej pracy i pisania?

W większości przypadków klawiatury gamingowe pozwalają również na wykonywanie codziennej pracy na komputerze. Trzeba jednak pamiętać, że mechaniczne przyciski charakteryzują się dość wysokim poziomem hałasu przy korzystaniu.

Klawiatury do gier dla casualowych i wytrawnych graczy. Poznaj ich rodzaje

Aby odpowiedzieć sobie na pytanie, jaki rodzaj klawiatury do gier będzie najlepszy, należy wziąć pod uwagę nasze osobiste preferencje i potrzeby. Jeżeli potrzebujemy sprzętu, który będzie nam służył zarówno w codziennej pracy, obowiązkach i potrzebach, a przy tym pozwoli na oddanie się rozrywce w postaci gier — wybierz uniwersalną klawiaturę komputerową. Warto jednak wiedzieć, że klasyczne klawiatury komputerowe to raczej propozycja w przypadku mniej wymagających gier jednoosobowych — gdzie liczy się bardziej fabuła niż decyzja, która wymaga milisekundowej reakcji.

Jeżeli więc oczekujemy czegoś więcej i chcemy, żeby sprzęt komputerowy z którego korzystamy nie ograniczał naszego potencjału — wybierz klawiaturę typowo zaprojektowaną pod gry. To głównie klawiatury mechaniczne, najczęściej kojarzące się właśnie z gamingiem - ze względu na precyzyjne odczucie przycisków. Dla wielu osób znaczenie będzie miało również podświetlenie — klawiatury gamingowe kojarzą się także z diodami RGB, czyli różnokolorowym podświetleniem, które można dostosować do własnych upodobań.

Którą technologię wybrać? - Klawiatury gamingowe mechaniczne, membranowe i hybrydowe

Wybór konkretnej technologii wykonania klawiatury gamingowej, a konkretnie sposobu, w jaki został zaprojektowany mechanizm “wciskania” i “odbijania” przycisków, ma duży wpływ na doświadczenia z gier lub podczas codziennych zastosowań, jeżeli również do tych służą nam klawiatury gamingowe. Dzielimy je na trzy główne rodzaje właśnie ze względu na wspomniany mechanizm klawiszy: mechaniczne, membranowe i hybrydowe.

Każde z tych rozwiązań ma swoje unikalne zalety i wady, Jedno jest jednak pewne klawiatura gamingowa mechaniczna to prawdziwa klawiatura do gier z definicji. Membranowe mogą co najwyżej przypominać klawiatury gamingowe, lecz wciąż można komfortowo z nich korzystać przy mniej wymagających grach. Natomiast klawiatura hybrydowa to kompromis pomiędzy mechaniką a membraną.

Mechaniczne klawiatury gamingowe wyróżniają się największą precyzją działania i solidnym odczuciem wciskania klawisza, jak również jego szybszą reakcją — działanie jest bowiem rejestrowane już przy częściowym wciśnięciu. Występuje kilka typów przełączników — należą do nich m.in.:

  • Przełączniki liniowe - zapewniają one w pełni gładki i bezgłośny ruch. Dobre do gier, słabsze do pisania.
  • Przełączniki dotykowe - charakteryzują się nieco większym oporem i bardziej odczuwalnym kliknięciem. Dobre do gier i do pisania.
  • Przełączniki click-tactile - czyli klawisze dźwiękowo-dotykowe wyróżniające się jeszcze głośniejszym kliknięciem i opóźnionym powrotem do pozycji początkowej. Są lepsze do pisania niż do gier!

Warto też wspomnieć o klawiaturach gamingowych typu Low Profile (z przełącznikami niskoprofilowymi), czyli nieco “krótszymi” klawiszami. Wiele osób ceni sobie to rozwiązanie ze względu na redukcję napięcia w nadgarstkach podczas wielogodzinnego grania lub pisania. Ich zaletą jest również oszczędność miejsca, co przekłada się na zwiększenie łatwości w transporcie.

Membranowe klawiatury gamingowe są inaczej zbudowane niż klawiatury mechaniczne, w których każdy przycisk ma swój indywidualny przełącznik. Otóż pod klawiszami znajduje się jednolita membrana, w której wciśnięcie klawisza powoduje uruchomienie impulsów elektrycznych, co przesyła informacji o aktywacji przełącznika do komputera. Membranowe klawiatury gamingowe są znacznie cichsze, jednak mniej precyzyjne i trwałe. Ich zaletą jest również cena, która jest najniższa spośród wszystkich typów klawiatur gamingowych.

Jeżeli natomiast mówimy o klawiaturach hybrydowych - stanowią one kompromis pomiędzy klawiaturami membranowymi a mechanicznymi. Posiadają unikalne przełączniki, które posiadają elementy stosowane zarówno w membranowych, jak i mechanicznych klawiatur. Dla przykładu klawisze mogą zawierać sprężyny w celu zapewnienia stabilnego “kliknięcia”, natomiast to membrana służy do rejestrowania sygnału dla komputera.

Kluczowe elementy klawiatury do gier, które wyróżniają profesjonalne modele

Klawiatury gamingowe są projektowane pod kątem zaspokojenia potrzeb graczy. A trzy najważniejsze z nich to precyzja, trwałość i dodatkowe funkcje. Profesjonalne modele wyposażone są w takie rozwiązania jak Anti-Ghosting, które zapobiegają rejestrowaniu przypadkowych kliknięć — działa to ze względu na zastosowanie funkcji umożliwiającej rejestrowanie wciśnięć kilku klawiszy niezależnie od siebie.

W klawiaturze gamingowej nie powinniśmy aż tak dużej uwagi przykuwać do cichej pracy, jeżeli kompromisem miałby być gorszy performence. Dosadne dźwięki klawiatury mechanicznej to dla większości graczy miód na uszy, który upewnia o precyzyjnym wciśnięciu przycisku. Chyba, że spędzasz dużo czasu z kimś… kogo irytują głośne dźwięki mechanicznej klawiatury gamingowej - w takim razie celuj w modele z przełącznikami liniowymi, a najlepiej dodatkowo z niskim profilem.

Jeżeli natomiast szukasz klawiatury gamingowej z prawdziwego zdarzenia postaw na modele z przełącznikami dotykowymi od renomowanych producentów. Co będzie dla Ciebie gwarancją wysokiej precyzji i trwałości.

Być może znaczenie ma dla Ciebie design klawiatury gamingowej, co jest w pełni zrozumiałe. Dlatego prezentujemy w tym miejscu modele w różnych stylach, aby sprostać gustom różnych klientów. Posiadamy też bezprzewodowe klawiatury gamingowe, których czas reakcji wciąż wynosi jedynie 1 ms np. Jak w modelu G915 LIGHTSPEED — to połączenie wygody i niesamowitego czasu reakcji pomimo braku fizycznego podłączenia do komputera!

Tylko dla zawodowców! Najlepsza klawiatura gamingowa dla najbardziej wymagających

Klawiatury gamingowe dla najbardziej wymagających to sprzęt, który musi być nieomylny — to on może bowiem zapewniać tę małą przewagę w rozgrywkach na najwyższym poziomie e-sportowym. Do najbardziej renomowanych marek należy m.in. seria Omnis producenta Endorfy.

Warto wiedzieć, że klawiatura gamingowa powinna iść w parze z dobrym komputerem gamingowym w celu osiągnięcia jak najlepszego środowiska do gry na najwyższym poziomie, a najlepiej również z dobrej jakości monitorem o wysokim czasie odświeżania i jasności. Każdy FPS ma bowiem znaczenie w rozgrywce zawodowej!

Profesjonalne klawiatury gamingowe Steelseries, Razer, Genesis, Logitech i inne zamówisz na Rozetka.pl z ekspresową dostawą!

W Rozetka zapewniamy błyskawiczny czas realizacji zamówień, aby zapewnić najwyższą jakość oferowanych usług. Dostarczamy bogatą ofertę klawiatur gamingowych takich producentów jak Razem, Genesis, Logitech, Steelseries i wiele innych. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Posiadamy również bogaty wybór sprzętu gamingowego!

Pokaż więcej