Klocki LEGO Friends – często zadawane pytania

Czym różnią się klocki LEGO Friends od innych serii LEGO?

Seria LEGO Friends została zainspirowana siłą przyjaźni – zarówno tą, która łączy bohaterów serii, jak i tym, że klockami można bawić się właśnie w gronie przyjaciół. Kolekcja ta wyróżnia się na tle innych produktów marki LEGO młodzieżową estetyką. Jest kompatybilna z innymi klockami LEGO.

Dla jakiego wieku przeznaczone są klocki LEGO Friends?

Zalecany wiek użytkowników jest zawsze podawany przez producenta na opakowaniu klocków. W serii LEGO Friends znajdziesz odpowiednie zestawy dla czterolatków, ośmiolatków, a nawet dla szesnastolatków. Zwróć uwagę na tę kwestię podczas zakupu, by mieć pewność, że wybrane klocki LEGO Friends będą odpowiednie dla osoby, którą chcesz nimi obdarować.

Czy Lego Friends pasują bardziej dla dziewczynek, czy dla chłopców?

Seria LEGO Friends jest doskonała zarówno dla dziewcząt, jak i dla chłopców – to bardzo zróżnicowana kolekcja. Znajdziesz w niej zestaw LEGO Friends Samochód kempingowy Mii, który jest chętnie wybierany dla dziewczynek. W tej serii są również takie zestawy, jak LEGO Friends Skatepark lub LEGO Friends Sadzarka do drzew, które bywają kupowane także dla chłopców.

Co można zbudować z Lego Friends?

Kolekcja LEGO Friends zawiera liczne zestawy klocków, które pozwalają na skonstruowanie konkretnych obiektów, maszyn lub pojazdów – na przykład domku na wsi, jachtu, albo fragmentu miasteczka. Niektóre komplety są bardzo okazałe – świetnym przykładem jest LEGO Friends Wielki hotel w mieście Heartlake. To zestaw składający się z aż 1308 elementów i pozwalający na wybudowanie imponującego hotelu wraz z jego otoczeniem i wyposażeniem.

LEGO Friends — Kreatywne klocki inspirowane przyjaźnią

Najlepsze chwile warto dzielić z przyjaciółmi – właśnie to założenie przyświeca kolekcji LEGO Friends. Każdy zestaw LEGO Friends to doskonały wybór, by celebrować przyjaźń i różnorodne relacje. Klockami z tej serii można bawić się w gronie przyjaciół i to w różnych przedziałach wiekowych. Jedynie najmłodsze dzieci powinny raczej sięgać po klocki LEGO Duplo, gdyż najprostsze zestawy z kolekcji Friends są dedykowane dopiero od czwartego roku życia.

W tym dziale naszego asortymentu znajdziesz szeroki wybór zestawów klocków LEGO Friends, a wśród nich propozycje w różnych przedziałach cenowych. Przejrzyj nasz asortyment i znajdź idealny zestaw klocków dla siebie lub dla swojego dziecka!

Nowe zestawy LEGO Friends — odkryj najnowsze przygody

Bez względu na to, czy planujesz kupić klocki LEGO Duplo, z serii Disney, czy też LEGO Friends, nowe zestawy to zawsze świetny wybór! Nowości doskonale sprawdzają się też w roli upominku – istnieje niewielkie ryzyko, że osoba, dla której kupujesz prezent, już posiada wybrany zestaw w swojej kolekcji.

Jeśli interesują Cię przede wszystkim klocki LEGO Friends nowe zestawy 2023, zerknij na:

 • LEGO Friends Kalendarz adwentowy – to wyjątkowy zestaw, który umila odliczanie dni, jakie pozostały do świąt. W każdym okienku czeka niewielka niespodzianka z kolekcji.
 • LEGO Friends Szpital w Heartlake – to kolejna nowość z serii, którą możesz wziąć pod uwagę, jeśli szukasz okazałego zestawu klocków na prezent. Zestaw ten umożliwi zbudowanie piętrowego szpitala wraz z wyposażeniem.
 • LEGO Friends Centrum handlowe w Heartlake City – to duży zestaw dedykowany dla dzieci od ósmego roku życia. Z jego pomocą można skonstruować piętrowe centrum handlowe pełne sklepów i atrakcji.

To tylko kilka spośród wielu propozycji najnowszych zestawów LEGO Friends, po jakie możesz sięgnąć. Zastanów się, jaką kwotę możesz przeznaczyć na zakup i sięgnij po którąś z nowości.

Zestawy LEGO Friends dla każdego wieku — od 4 do 10 lat i więcej

Przewagą klocków marki LEGO jest bardzo szeroki wybór zestawów, a wśród nich propozycje dopasowane do najróżniejszych grup wiekowych. W tym dziale naszego sklepu czekają na Ciebie klocki:

 • LEGO Friends 4+
 • LEGO Friends 5+
 • LEGO Friends 6+
 • LEGO Friends 7+
 • LEGO Friends 8+
 • LEGO Friends 10+ oraz zestawy dedykowane dla starszych dzieci.

Informację o tym, dla jakiej grupy wiekowej proponowane są poszczególne zestawy znajdziesz na opakowaniach, ale też w opisie produktu.

Małe i duże zestawy LEGO Friends — budowanie bez ograniczeń

Potrzebujesz dużego zestawu klocków na prezent? Nie tylko LEGO Harry Potter może wywrzeć znakomite wrażenie! W kolekcji Friends znajdziesz ogrom zestawów do wyboru, a wśród nich:

 • LEGO Friends małe zestawy – w sam raz na drobny prezent lub upominek zupełnie bez okazji. Zaletą małych zestawów jest ich niska cena, ale też to, że świetnie uzupełniają większe pakiety klocków – wprowadzają do nich nowe elementy. Doskonałym przykładem takiego zestawu będzie LEGO Friends Kwiaty przyjaźni albo LEGO Friends Stajnia do mycia kucyków.
 • LEGO Friends duże zestawy – pozwalają na zbudowanie całych budynków lub sporych fragmentów miasta. Są idealne jako prezent na większą okazję, jak urodziny lub gwiazdka. Świetnym przykładem takiego kompletu będzie LEGO Friends Domek na Drzewie przyjaźni – to pakiet pozwalający na zbudowanie imponującego domku na drzewie. W zestawie tym znajduje się aż 1114 elementów!

Bez względu na to, czy chcesz kupić klocki LEGO Friends dla dziewczynki, czy też dla chłopca, przejrzyj zestawy w różnych rozmiarach w sklepie Rozetka.pl i wybierz najlepszy z nich.

Nowości LEGO Friends w Rozetka.pl — zabawki, które uczą i bawią!

Klocki LEGO nie bez powodu cieszą się tak dobrą renomą i dużą popularnością pomimo upływu lat. Są kupowane dla kolejnych pokoleń dzieci i młodzieży. Po wybrane serie (jak choćby LEGO Technic) chętnie sięgają również dorośli miłośnicy konstruowania maszyn, budynków i innych obiektów. Popularność ta wynika z wielu czynników:

 • Klocki LEGO bawią i uczą poprzez zabawę – dzięki nim dzieci rozwijają swoją kreatywność, zmysł przestrzenny, uważność i zdolności manualne.
 • To klocki na lata – można przekazywać je z pokolenia na pokolenie. Klocki LEGO są bardzo trwałe i większość serii jest ze sobą w pełni kompatybilna, co oznacza, że zestawy kupione dziś będą pasowały do klocków, które posiadasz od lat.
 • Układanie klocków LEGO to zajęcie dla każdego – bez względu na wiek i płeć. Chcesz kupić LEGO Friends dla chłopca, a Technic dla dziewczynki? Nic prostszego! W każdej serii znajdziesz zestawy, które spodobają się Twojemu dziecku, bo będą zgodne z jego zainteresowaniami.

Wybranych 108 produktów

Pokaż więcej