Klocki dla dzieci – często zadawane pytania

Jakie są rodzaje klocków dla dzieci?

Ze względu na sposób łączenia elementów i przeznaczenie klocków, wyróżnia się klocki magnetyczne, rzepowe, waflowe, „jeżyki”, blokowe, a także klocki edukacyjne, sensoryczne i klocki konstrukcyjne. Ze względu na materiał, z jakiego zostały wykonane, wyróżniamy klocki z tworzyw sztucznych, drewniane i metalowe.

Jakie klocki wybrać dla 2-5 latka?

Dla młodszych przedszkolaków odpowiednie będą klocki duże, które łatwo się ze sobą łączą i rozdzielają. Dzieci w wieku od 2 do 5 lat, chętnie bawią się klockami blokowymi, konstrukcyjnymi i magnetycznymi. Jeśli dziecko wymaga terapii sensorycznej, warto podsunąć mu do zabawy klocki „jeżyki” i duże klocki konstrukcyjne.

Klocki — edukacyjne zabawki dla dzieci w różnym wieku

Klocki konstrukcyjne dla dzieci to zabawki o dużej wartości edukacyjnej. Klocki do budowania rozwijają wyobraźnię i myślenie przestrzenne. Klocki do układania poprawiają motorykę małą oraz koordynację wzrokowo-ruchową. Zabawy konstrukcyjne uczą cierpliwości i są świetnym treningiem koncentracji uwagi. Poza tym to świetny pomysł na zajęcie dla grupy dzieci w różnym wieku i sposób na rodzinne wieczory. Duże klocki dla dzieci są odpowiednie nawet dla maluchów. Klocki konstrukcyjne wafle dla dzieci są świetnym bodźcem w terapii sensorycznej. Maluchy uczą się rozpoznawać kolory i kształty oraz ćwiczą ruchy dłoni. Przedszkolaki rozwijają wyobraźnię i koncentrację. Dzieci w wieku szkolnym tworzą skomplikowane budowle oraz postaci z ulubionych gier i bajek.

Kreatywne klocki — zbuduj, co tylko zechcesz

Klocki to zestawy elementów, z których dzieci tworzą:

  • ratowników i pojazdy służb ratowniczych;
  • pojazdy wojskowe i transportowe, np. czołgi, statki, pociągi, samoloty i auta;
  • superbohaterów, sceny oraz postaci z ulubionych filmów i seriali;
  • budynki, fragmenty miast i scenki rodzajowe, np. lunapark, tor wyścigowy, gospodarstwo rolne, wycieczka rodzinna;
  • sceny z gry Minecraft;
  • stacje i promy kosmiczne oraz bazy naukowe.

Co więcej, klocki mają wiele odmian, dzięki temu można je dopasować do potrzeb i wieku każdego dziecka. Chcesz kupić klocki dla 3 latka? Mogą to być klocki kreatywne w opakowaniach po 100 sztuk albo klocki magnetyczne. Dużym powodzeniem cieszą się ekologiczne klocki drewniane, wykonane w różnych kształtach i pomalowane na jaskrawe kolory. Dzięki temu maluchy uczą się odróżniać barwy i budują swoje pierwsze przestrzenne konstrukcje.

Klocki do budowania oraz układania — jak wybrać te najlepsze?

Wybierając klocki konstrukcyjne, warto kierować się zainteresowaniami, wiekiem i płcią dziecka. Chłopcy uwielbiają składać pojazdy, superbohaterów i postaci z gier. Klocki dla dziewczynki to zestawy do budowy domków dla lalek, sklepów, szpitali i szkół. Drobne klocki o niewielkich rozmiarach przeznaczone są dla dzieci powyżej 3 lat. Każdy opis produktu zawiera dane na temat wieku dziecka, aby umożliwić wybór zabawek bezpiecznych dla dzieci.

Pokaż więcej